Kabin başı enerji tüketimi nedir?

Kabin başına enerji tüketim miktarı her türlü ve her büyüklükteki veri merkezi için en temel tasarım değeridir. Veri merkezinizin planlanabilmesi için mutlaka bu değeri belirlemelisiniz. Veri merkezinin tüm elektrik, mekanik ve mimari tasarım çalışmaları bu değer dikkate alınarak düzenlenebilmektedir.

Eğer bu değeri belirlemek sizin için bir sorun teşkil ediyor ise veri merkezi kullanım tipine göre standart değerler ile hareket edebilirsiniz. Mikro Veri Merkezleri kabin başına enerji tüketimi 4-6-8-10 kW/kabin olacak şekilde tasarlanmakta, planlanmakta ve üretilmektedir.

6 kW/kabin en ideal ve ülkemiz koşullarında en uygun standart tüketim değeridir. Sanallaştırma ve bulut uygulamalarının olduğu, mühendislik hesaplarının ve görüntü işleme teknolojilerinin çok kullanıldığı sistemler için 8 veya 10 kW/kabin; daha basit uygulamaların kullanıldığı sistemler için 4 kW/kabin değerlerini seçebilirsiniz. Bu değeri belirlemek konusunda tereddüt yaşıyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Network kabinleri, içerisine özel bir network ürünü yerleştirmediğiniz sürece sunucu kabinleri kadar enerji tüketmeyecektir. Standart olarak Mikro Veri Merkezlerinde network kabininin sunucu kabinin tüketiminin yarısı kadar enerji tüketeceği dikkate alınmaktadır.