Kim neden ihtiyaç duyar?

Mikro Veri Merkezleri herhangi özel bir odaya ihtiyaç duymaz ve herhangi bir inşaat yatırımı yapmanıza gerek kalmaz.

Günümüz işletmelerinin hepsi internet tabanlı hizmetlerini ve ihtiyaçlarını giderebilmek için ofis ve tesislerinde sunucu, network ve güvenlik altyapısına ihtiyaç duymaktadır.

Büyük işletmeler gerek tesislerinde kurduğu bilgi işlem odaları ile gerekse kiralama yolu ile büyük veri merkezlerinden aldıkları hizmetler ile bu ihtiyaçlarına çözüm bulabilmektedirler.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyük bir çoğunluğunda uygun fiziki koşullar ile tesis edilmiş, emniyetli, güvenli ve izlenebilen bir bilgi işlem odası bulunmamaktadır.

Bu koşullarda küçük ve orta büyüklükteki bilişim altyapısı çözümleri için her ihtiyacın tek bir noktada çözüldüğü kullanıcı dostu ve güvenilir akıllı çözümlere ihtiyaç artmaktadır.

Mikro Veri Merkezleri (MVM), kamu ve özel işletmelerin bölge ve alt temsilciliklerinin, belediye ve alt kuruluşları, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ), banka şube ve bölge noktalarının, üretim tesislerinin, her ölçekte ofislerin ve benzer tüm işletmelerin iletişim ve bilişim altyapı ihtiyaçlarını karşılamak ve tüm teknolojik cihazları tek bir noktada barındırabilmek için soğutma, enerji ve güvenlik ihtiyaçlarını bir çözüm içinde barındıran bütünleşik ürünlerdir.

Bilişim ihtiyaçları için mimari olarak herhangi bir oda ayrılamayan ortamlarda gerektiği takdirde çalışma ofislerinin içine de kurulabilen ideal çözümlerdir.