Sıkça sorulan sorular

Mikro Veri Merkezi ile ilgili merak
ettiğiniz sorular ve cevapları.

 • Mikro Veri Merkezi Çözümü ekonomik midir?

  Mikro Veri Merkezi Çözümleri daha küçük alan kaplaması, her noktaya kurulabilmesi, hızlı tedariği ve hızlı kurulumu ile büyük ekonomik faydalar sağlamaktadır.

  Mikro Veri Merkezi bileşenlerinin neredeyse tamamı Türkiye’de imal edilen Yerli ve Milli ürünlerdir.

 • Mikro Veri Merkezi satın almak için herhangi bir proje ve şartname çalışması yapmanıza veya bu işlem için bir danışmanlık ve mühendislik hizmeti almanıza gerek yoktur.

  İhtiyacınız çok basit temel yeterlilikler ile standart olarak belirlenmiş ürün grupları içerisinden hızlı ve kolay seçilebilmektedir. Ürünler standart olduğundan yeterli miktarda stokta bulunmaktadır. Özel veya farklı bir ürün talep edilir ise üretim süreleri en çok 4-6 hafta sürebilmektedir.

 • Tesisinizde bulunan mevcut bir kesintisiz güç kaynağı Mikro Veri Merkezi beslemesi için kullanılabilir. Bu durumda satın alma aşamasında bu durumu belirtmeniz ve içeriği bu duruma göre hazırlamamız gerekmektedir.

  Mevcut bulunan klimaların kullanımı için tesisinizin ziyaret edilip ürünlerin ve mekanın incelenmesi gerekmektedir.

 • Ürünlerin tesisinize ulaşmasına müteakip sistemin büyüklüğüne göre en çok 48 saat içerisinde kurulum ve devreye alma tamamlanmaktadır.

 • Odanız veya konulacak noktanızın mimari, elektriksel ve mekanik olarak hazırlanması sizinveya talep edilir ise tedarikçi tarafından yapılabilmektedir. Bu süre her tesise göre fark gösterebilir. En kötü koşullarda olan bir yerin dahi hazırlanması en fazla 7 gün sürebilecektir.

 • Mikro Veri Merkezlerimiz kurulumu sonrasında talep edilen kadar personele her türlü işletme ve acil müdahale eğitimi ürün başında canlı olarak yapılmaktadır. Mikro Veri Merkezlerimiz eğer talep edilir ise uzaktan erişim ile 7 gün 24 saat izlenip raporlanmaktadır.

  Herhangi bir arıza durumunda 2 saat içerisinde uzaktan müdahale ve 48 saat içerisinde yerinde arıza giderimi ve parça değişimi yapılmaktadır.

 • Ürünlerin tamamı tek tek ve sistem olarak 2 yıl üretici garantisi altındadır. Daha uzun süreli garanti talep edilmesi durumunda koruyucu önleyici bakım servis hizmetleri ile birlikte 5 seneye kadar garanti sağlanabilmektedir.